title
mlieko_2_1245x915px.jpg
(0 z 1 hodnocení)

Jak se rodí horské mléko?

Naše výrobky obsahují horské mléko a naši zákazníci to moc dobře vědí. Přesvědčili nás o tom v nezávislé anketě, do které se zapojilo až 1 670 respondentů. Také se ale ukázalo, že  90 % z nich neví, co pojem „horské mléko“ opravdu znamená. Proto jsme se rozhodli vysvětlit to osvětovou kampaní. Naší snahou je přiblížit vám tento málo známý atribut a poukázat na to, co horské mléko charakterizuje a jaké jsou jeho benefity.

Co znamená horské mléko? K tomu, abychom naše mléko mohli označovat pojmem „horské“, musíme splnit  3 kritéria definovaná nařízením EU 665/2014:

1. Mléko se produkuje v horských oblastech.

Splněno: Mléko, které zpracováváme v mlékárně v Liptovském Mikuláši a které se používá k výrobě výrobků Liptov, pochází z horských oblastí.

2. Suroviny i krmivo pro hospodářská zvířata pocházejí z horských oblastí.

Splněno na 120 %: V případě našich dodavatelů kravského mléka překračujeme limit stanovený vyhláškou až o 20 %.

3. Mléko se zpracovává v horských oblastech.

Splněno: Naše mlékárna v Liptovském Mikuláši se nachází v horské oblasti kategorie H1.

Prvotřídní péče o zvířata 

Abychom se přesvědčili, že je o naše kravičky opravdu dobře postaráno, provedli jsme audit u všech našich dodavatelů kravského mléka. K čemu jsou kravičkám ventilátory a masážní kartáče, zjistíte již brzy ve videu.

Velice dobře víme, že největší vliv na kvalitu mléka má strava. Proto naše krávy jedí na pastvinách, které nebyly ošetřovány pesticidy a na kterých tak najdou ty nejchutnější a nejzdravější horské bylinky. Kvalitu mléka ovlivňuje také pohyb. A toho mají naše krávy dostatek na horských pastvinách. Za dobrou paší se rády projdou.

Test kvality 

Abychom potvrdili, že naše krávy dávají opravdu kvalitní mléko, udělali jsme v akreditovaných laboratořích sérii testů s cílem zjistit, zda má horské mléko jiné parametry než mléko pocházející od krav pasoucích se za jiných podmínek. Výsledky nás příjemně překvapily. Horské mléko dopadlo velmi dobře. Obsahuje v bohaté míře vitamín A, který přispívá ke správné látkové přeměně železa, zachování zdravých sliznic, udržení zdravé pokožky a dobrého zraku a podílí se na správném fungování imunitního systému.

Provedli  jsme také tři samostatné testy s cílem zachytit v horském mléce přes 700 pesticidů a jejich relevantních reziduí (zbytků). A výsledek? Všechny analýzy potvrdily, že horské mléko neobsahuje žádný z těchto pesticidů.

Zažijte chuť zrozenou z horského mléka na vlastní jazyk. Naleznete ji v každém výrobku Liptov.